A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Порядок проведення обов`язкового технічного контролю та фотофіксація


23 Листопада 2023

 Де та яким чином фіксуються результати проходження обов’язкового технічного контролю?

У разі позитивного результату після проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу замовникові видається протокол перевірки технічного стану. У протоколі зазначається строк чергового проходження обов’язкового технічного контролю транспортного засобу відповідно до періодичності проходження.

У разі негативного результату перевірки технічного стану транспортного засобу або невідповідності даних у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу даним ідентифікації транспортного засобу Виконавець попереджає замовника про виявлену невідповідність та видає акт невідповідності технічного стану транспортного засобу під розписку (незначну невідповідність замовник може самостійно усунути на місці перевірки
технічного стану транспортного засобу, повторна перевірка технічного стану транспортного засобу проводиться після усунення невідповідності, виявленої під час попередньої перевірки).

Також інформація про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, яка зазначена в протоколі перевірки технічного стану транспортного засобу чи акті невідповідності технічного стану транспортного засобу, разом з матеріалами фотофіксації процесу проведення ОТК заноситься суб’єктом ОТК до загальнодержавної бази даних про результати обов’язкового технічного контролю транспортних засобів.

 Як довго триває проходження ОТК?

Розрахунковий оперативний час обов’язкового технічного контролю транспортного засобу загального призначення максимально становить:

 • 30 (40) хвилин – для причепів (напівпричепів);
 • 40 хвилин – для легкових автомобілів;
 • 60 хвилин – для вантажних автомобілів;
 • 65 хвилин – для автобусів.

Для спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів або транспортних засобів, обладнаних додатковим устаткуванням, оперативний час може бути змінено.

 Яким чином здійснюється фотофіксація ОТК?

Фотофіксація процесу проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу здійснюється суб’єктом ОТК (виконавцем):

 • під час зовнішнього огляду транспортного засобу;
 • перевірки фар;
 • перевірки гальмової системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу та номерного знака

При цьому на фотографіях обов’язково зазначаються час і дата фотофіксації, які повинні відповідати часу і даті видачі протоколу перевірки технічного стану.

Результат фотофіксації процесу проведення обов’язкового технічного контролю (одна фотографія транспортного засобу під час перевірки гальмової системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу та номерного знака) друкується на зворотному боці протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

 Як довго зберігаються документи про проведення ОТК?

Виконавець зобов’язаний зберігати всі документи та матеріали фотофіксації процесу проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу протягом трьох років.

 Хто і яким чином здійснює контроль за достовірністю інформації про результати проведення ОТК?

Головний сервісний центр МВС забезпечує проведення моніторингу інформації про результати обов’язкового технічного контролю, що є основною формою контролю за діяльністю суб’єктів здійснення обов’язкового технічного контролю.

 У яких випадках та ким результат проведення ОТК може бути визнаним недійсним?

Протокол перевірки технічного стану транспортного засобу визнається територіальним органом з надання сервісних послуг МВС недійсним у разі:

 • видачі суб’єктом здійснення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу з порушенням Порядку проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 січня 2012 р. № 137 або Вимог до перевірки конструкції та технічного стану колісного транспортного засобу, методів такої перевірки, затверджених наказом Мінінфраструктури від 26 листопада 2012 р. № 710;
 • отримання від органів державного нагляду (контролю) інформації про перебування транспортного засобу в непридатному для експлуатації стані (пошкоджений внаслідок дорожньо-транспортної пригоди або розукомплектований, внаслідок чого є непридатним до експлуатації).

 Яка мета запровадження фотофіксації проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу?

Зазначене нововведення запроваджено, щоб викорінити формальність при проведенні ОТК, забезпечити якість і об’єктивність перевірки технічного стану транспортних засобів та запобігти порушенням у сфері ОТК суб’єктами, що його здійснюють.

 Які найбільш поширені порушення при проведенні ОТК?

 • невірна класифікація транспортних засобів;
 • порушення термінів періодичності проходження ОТК;
 • відсутність дати та часу фотофіксації процесу проведення ОТК;

 Які заходи вживаються при виявленні порушень здійснення ОТК?

 • Під час виявлення фактів порушення порядку перевірки технічного стану транспортного засобу або без проведення такої перевірки працівники РСЦ МВС інформують територіальні органи Національної поліції України про такі порушення для вжиття заходів адміністративного впливу;
 • у разі видачі суб’єктом здійснення обов’язкового технічного контролю протягом року більше ніж трьох протоколів перевірки технічного стану транспортного засобу, визнаних недійсними здійснюється блокування доступу користувача загальнодержавної бази даних до неї;
 • у разі виявлення та фіксації 10 і більше фактів видачі однім суб’єктом ОТК протоколів, визнаних за результатами перевірки, недійсними, до Мінінфраструктури надсилається інформація для прийняття рішення про відкликання повідомлення виконавця. Після отримання рішення Мінінфраструктури про відкликання повідомлення протягом трьох робочих днів ГСЦ МВС виключає виконавця з реєстру суб’єктів ОТК, про що відразу інформує виконавця, Мініфраструктури та регіональний сервісний центр МВС за місцем реєстрації суб’єкта ОТК;
 • явні ознаки фотомонтажу матеріалів фото фіксації процесу проведення ОТК.