Місцезнаходження надання послуги:
Послуга надається в Головному сервісному центрі МВС
Контакти:
(044) 374-13-69, (044) 374-13-71 За вказаними номерами телефонів можна отримати консультації щодо оформлення та подання пакету документів.
Необхідні документи для отримання послуги:
1.1. Для фізичних осіб:
— письмова заява про погодження переобладнання транспортного засобу, у якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;
— платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/;
— документ, що підтверджує повноваження представника (у разі, якщо заяву подає уповноважена особа).
1.2. Для юридичних осіб:
— письмова заява про погодження переобладнання транспортного засобу, у якій зазначаються відомості про транспортний засіб, вид переобладнання, а також технічна та інша інформація, необхідна для проведення переобладнання;
— платіжні документи (платіжні доручення, квитанції) з кодом проведеної операції або відміткою банку, відділення поштового зв’язку або код проведеної операції (реквізити платежу) про внесення плати в будь-якій формі, який можливо перевірити за допомогою державного сервісу перевірки квитанцій за адресою: https://check.gov.ua/;
— документ, що підтверджує повноваження представника юридичної особи;
— засвідчені в установленому порядку копії установчих документів юридичної особи, якими передбачені права щодо розпорядження майном та надання представницьких повноважень.
Заява на зміну конструкції кузова ТЗ.
Заява на вантажний – пасажирський ТЗ.
Заява на заміну двигуна ТЗ.
Заява на спеціалізований навчальний ТЗ.
Заява на ручне керування.
Послідовність дій одержувача послуги:
Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу подає до суб’єкта надання адміністративної послуги повний пакет документів у паперовому вигляді, або надсилає їх поштою.
Слід ураховувати! Якщо заява подається представником власника транспортного засобу з використанням поштового зв’язку, то пакет відправлення повинен містити документ, що підтверджує повноваження представника, а в реквізитах відправника має бути зазначена уповноважена особа. Крім того, уповноважена особа має бути зазначена, також, у реквізитах платіжного документа.
Оформлений документ суб’єкт звернення особисто або через представника може отримати щовівторка та щочетверга з 10:00 до 17:00 за адресою: м. Київ, вул. Мрії 19, або поштою на адресу, зазначену в заяві.
Юридична особа для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт), доручення за формою М-2 або на фірмовому бланку підприємства. У разі отримання висновку безпосередньо керівником підприємства при собі необхідно мати печатку підприємства, документ, що посвідчує особу (паспорт) та завірений витяг з реєстру юридичних осіб.
Фізична особа (власник транспортного засобу або уповноважена особа) для отримання висновку повинна мати при собі документ, що посвідчує особу (паспорт). Крім того, у період воєнного стану за бажанням власників цих транспортних засобів оформлені висновки можуть бути надіслані на зазначену у заяві адресу засобами поштового зв’язку (Укрпошта) за рахунок отримувача.
Вартість послуги:
Послуга коштує 133 грн 40 коп. (включно з вартістю бланкової продукції — яка становить 35 грн. 40 коп.).
Строк надання послуги:
не повинен перевищувати 10 робочих днів з дати реєстрації заяви у канцелярії Головного сервісного центру МВС. В умовах дії правового режиму воєнного стану термін надання послуги може бути подовжено.
Перелік підстав для відмови у наданні послуги:
- подання неповного пакета документів;
- наявність у поданих документах відомостей, що не відповідають дійсності;
- невідповідність конструкції та технічного стану переобладнаного транспортного засобу вимогам безпеки дорожнього руху, правилам і нормативам.
Щодо акцизного податку, який сплачується у зв’язку з переобладнанням вантажного транспортного засобу на легковий автомобіль
Відповідно до норм Податкового кодексу України власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, має сплатити акцизний податок.
Датою виникнення податкових зобов’язань у разі здійснення такого переобладнання є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху (сертифіката відповідності). Акцизний податок сплачується не пізніше дати подання документів до сервісних центрів МВС для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу.
Власник переобладнаного транспортного засобу сплачує акцизний податок за місцем знаходження (проживання) та подає декларацію не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду до Державної податкової служби України.
Форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 123.01.2015 року № 14 «Про затвердження форми декларації акцизного податку, порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» (із змінами).
Даним Наказом визначено, що власник переобладнаного транспортного засобу заповнює та подає лише ті розділи та додатки до Декларації, за якими в нього виникають податкові зобов’язання зі сплати акцизного податку. В даному випадку – це розділ Г «Податкові зобов’язання з автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів (включаючи мопеди), велосипедів з допоміжним мотором, з колясками або без них, моторних транспортних засобів, призначених для перевезення 10 осіб і більше, моторних транспортних засобів для перевезення вантажів». Сума акцизного податку обчислена за формою згідно з додатком 1 до Декларації.