
У сервісному центрі МВС міста Львів чотири військовослужбовці, які зазнали ампутацій, успішно склали практичний іспит та отримали посвідчення водія. Усі вони — учасники проєкту «Безбар’єрні автошколи».
Іван, ветеран з Івано-Франківщини, склав теоретичний іспит у підрозділі в місті Івано-Франківськ, а практичний — у Львові. Він розповідає, що для нього найбільшим викликом було подолати хвилювання. Разом із тим отримання посвідчення водія стало важливим етапом у його реабілітації та поверненні до активного життя. У майбутньому планує розширити свої навички й опанувати водіння вантажного транспорту.
Віталій — військовослужбовець із Волині. Унаслідок поранення під час бойових дій втратив ногу, а також має обмежену рухливість правої руки. Незважаючи на ці обставини, зумів впевнено скласти практичний іспит, довівши, що не існує жодних перешкод для досягнення мети.
Олександр, який наразі мешкає в місті Дрогобич, проходив навчання на автомобілі з ручним керуванням, у зв’язку з ампутацією обох нижніх кінцівок. Практичний іспит він склав з першої спроби. Чоловік підкреслив важливість якісного навчання та підтримки інструкторів, які супроводжували його протягом усього процесу.
Михайло — військовий з міста Нікополь. Під час виконання бойового завдання в складі підрозділу БПЛА зазнав тяжкого поранення, внаслідок чого втратив ногу. Отримання посвідчення водія для нього стало не лише особистим досягненням, а й необхідністю — адже має неповнолітнюдитину і прагне бути мобільним, самостійно вирішуючи сімейні справи.
Начальник Регіонального сервісного центру МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях Максим Панчишин привітав учасників проєкту з успішним складанням іспитів, побажав безпечного кермування та підкреслив:
«Сервісні центри МВС всебічно сприяють розвитку безбар’єрного середовища, зокрема через реалізацію проєкту «Безбар’єрні автошколи». Ми прагнемо забезпечити рівний доступ до послуг для всіх громадян, незалежно від стану здоров’я».
Нагадаємо, що проєкт «Безбар’єрні автошколи» ініційовано для створення умов, у яких особи з інвалідністю можуть повноцінно проходити підготовку, навчання та складати іспити на право керування транспортними засобами — зокрема, з використанням автомобілів, адаптованих до їхніх потреб.