В Україні змінився алгоритм реєстрації та перереєстрації транспортних засобів. Експертне дослідження, яке проводить Експертна служба МВС виокремлено з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Тобто, алгоритм дій при укладанні договору купівлі-продажу тепер дещо змінився. Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в прямому ефірі програми «Сніданок з 1+1» на телеканалі ТЕТ.
«Процедура перереєстрації тепер розпочинається з експертного дослідження. Після такого експертного дослідження власник транспортного засобу обирає один із способів: звернутися в той же сервісний центр МВС, біля якого знаходяться експерти, або в інший сервісний центр МВС. Термін дії висновку за результатами експертного дослідження — 10 днів», — пояснив Микола Рудик.
Раніше ж автовласник звертався спочатку до адміністратора сервісного центру МВС, потім до фахівців експертної служби МВС, а потім знову повертався до адміністратора сервісного центру МВС.
Завдяки виокремленню дослідження Експертної служби МВС у майбутньому можливо буде перереєстровувати транспортні засоби онлайн. Бо сформувати заяву на перереєстрацію, яку зазвичай оформляють адміністратори сервісного центру та укласти договір купівлі-продажу, який теж зазвичай оформляють адміністратори сервісного центру МВС можна буде самостійно у смартфоні чи комп’ютері. А крок, який є офлайн процедурою — дослідження транспортного засобу, може пройти сам власник.
«Під час купівлі-продажу обов’язково досліджується транспортний засіб. Також обов’язковим є таке дослідження, коли ввозиться вживане авто з-за кордону. Це два найчастіші випадки реєстраційних дій, коли потрібно проходити дослідження», — зазначив Микола Рудик.
Експертна служба МВС — це окремий структурний підрозділ МВС і вони переважно знаходяться поруч із сервісними центрами МВС.
«Також є певні реєстраційні дії, коли експертне дослідження не потрібно проходити. Певні винятки: реєстрація нового автомобіля, придбаного в автосалоні; перереєстрація після встановлення газобалонного обладнання; встановлення індивідуального номерного знаку», — додав Микола Рудик.
Вартість послуг сервісних центрів при реєстрації чи перереєстрації не змінилась.
«Змінилось те, що можна отримати послугу в більш зручний рермін: 10 днів та те, що можна отримати послугу в різних локаціях. Тепер є можливість отримати експертне дослідження в одному місці, а адміністративну послугу — в іншому: або в сервісному центрі МВС в іншому регіоні, або в ЦНАПі. Тобто, отримання послуги з перереєстрації транспортного засобу стає більш гнучким», — пояснив Микола Рудик.